Matematyka
 
Matematyka z plusem 6. Liczby i wyrażenia algebraiczne cześć I (Zeszyt ćwiczeń)
 
Autorzy: Z. Bolałek, M.Dobrowolska, M.Jucewicz, A.Demby, A.Sokołowska, P.Zarzycki
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania: 2016
Na diagramie przedstawiono, jak w ciągu tygodnia zmieniła się cena 4.64 gwiazdek na podstawie 22 opinii

Na diagramie przedstawiono, jak w ciągu tygodnia zmieniła się cena

7 Zadanie
8 Zadanie

W dniu 23 VI kilogram truskawek kosztował  5 zł , a za 1kg czereśni trzeba było zapłacić o 2  zł więcej. W dniu 22 VI  cena czereśni była niższa niż cena truskawek , a trzy dni później za cenę 1kg czereśni można było kupić (9:4=2,25)   2,25 kg truskawek. Truskawki były najtańsze w dniu 25 VI , kosztowały 4  zł/kg  

a) 

     Truskawki : różnica wyniosła 5 zł (9zł-4zł=5zł)

     Czereśnie : różnica wyniosła 4,00 zł (11zł-7zł=4,00zł) 

b) 

        Truskawek : największy spadek wystąpił 23 VI 

        Czereśni : największy spadek wystąpił 22 VI