Matematyka
 
Matematyka z plusem 2 2008 (Zbiór zadań)
 
Autorzy: M. Braun, J. Lech
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania: 2008
Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka kosztuje 11, 30 zł 4.5 gwiazdek na podstawie 10 opinii

Sześć bułek i serek kosztuje 4,80 zł, a sześć serków i jedna bułka kosztuje 11, 30 zł

23 Zadanie
24 Zadanie
25 Zadanie
26 Zadanie
27 Zadanie
28 Zadanie
29 Zadanie
30 Zadanie
UWAGA! Oglądasz starą wersję książki. *Kilknij tutaj aby zobaczyć nową.*

Przez oznaczmy cenę bułki, przez cenę serka. Na podstawie danych w zadaniu układamy układ równań i rozwiązujemy go (stosując metodę podstawiania).

 Cena bułki 0,50 zł, cena serka 1,80 zł

Odpowiedź:

bułka 0,50 zł, serek 1,80 zł