Matematyka
 
Matematyka wokół nas 5 (Podręcznik)
 
Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2016
Za 1 1/2 kg tortu zapłacono 18 zł. Ile trzeba zapłacić za 2kg takiego 4.07 gwiazdek na podstawie 15 opinii

Za 1 1/2 kg tortu zapłacono 18 zł. Ile trzeba zapłacić za 2kg takiego

1 Zadanie
2 Zadanie
3 Zadanie
4 Zadanie
5 Zadanie
6 Zadanie
7 Zadanie
8 Zadanie
9 Zadanie

Obliczamy cenę za 1 kg (działanie w nawiasie) a następniemnożymy ją przez 2

Odpowiedź:

Za 2 kg tortu trzeba zapłacić 24 zł