Matematyka
 
Brak innych książek z tego przedmiotu
 
Autorzy: Anna Dubiecka, Barbara Dubiecka-Kruk, Tomasz Malicki, Piotr Piskorki
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2016
Jeden kilogram gruszek kosztuje 4,80 zł. Ile trzeba ... 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii

1 kilogram gruszek kosztuje 4,80 zł. 

2,5 kg to 2,5 razy więcej niż 1 kg. 
2,5 kg gruszek będzie kosztować więc 2,5 razy więcej niż 1 kg. 

2,5 razy więcej niż 4,80 zł to:
 


Odpowiedź:
2,5 kg gruszek kosztuje 12 zł.