Matematyka
 
MATeMAtyka 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Zeszyt ćwiczeń)
 
Autorzy: Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2015
Dopasuj do każdego układu 4.71 gwiazdek na podstawie 7 opinii

   

Pierwsza nierówność oznacza, że odległość liczb x i 4 jest mniejsza od 2, czyli szukamy liczb oddalonych od 4 o mniej niż 2 jednostki - będą to liczby większe od 2 i mniejsze od 6.

Druga nierówność oznacza, że odległość liczby y od 0 jest niewiększa niż 2 - będą to liczby niemniejsze niż -2 i niewiększe niż 2. 

 

 

  

Pierwsza nierówność oznacza, że odległość liczb x i 5 jest nie większa niż 1 - będą to liczby nie mniejsze niż 4 i nie większe niż 6. 

Druga nierówność oznacza, że odległość liczb y i -5 jest nie większa niż 1 - będą to liczby nie mniejsze niż -6 i nie większe niż 4. 

 

 

  

Pierwsza nierówność oznacza, że odległość liczb x i - 5 / 2 jest nie większa niż  3 / 2 - będą to liczby nie mniejsze niż -4 i nie większe niż -1.

Druga nierówność oznacza, że odległość liczb y i -2 jest mniejsza niż 4 - będą to liczby większe niż -6 i mniejsze niż 2. 

 

 

  

Pierwsza nierówność oznacza, że odległość liczb x i - 11 / 2 jest nie większa niż  1 / 2 - będą to liczby nie mniejsze niż -6 i nie większe niż -5. 

Druga nierówność oznacza, że odległość liczb y i 1 jest nie większa niż 4 - będą to liczby nie mniejsze niż -3 i nie większe niż 5. 

 

 

   

Pierwsza nierówność oznacza, że odległość liczb x i  3 / jest mniejsza niż  1 / 2 - będą to liczby większe niż 1 i mniejsze niż 2. 

Druga nierówność oznacza, że odległość liczb y i -5 jest nie większa niż 1 - będą to liczby nie mniejsze niż -6 i nie większe niż -4.