Historia
 
Brak innych książek z tego przedmiotu
 
Autorzy: Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2014
Określ przyczyny sukcesów armii niemieckiej 4.6 gwiazdek na podstawie 5 opinii

Przyczyny sukcesów armii niemieckiej w latach 1939 - 1941 .

- Doskonałe przygotowanie militarne Niemiec do II wojny światowej. Wprowadzenie w armii nowoczesnych rozwiązań technicznych.

- Nastroje rewizjonistyczne (odwetowe) panujące wśród Niemców po I wojnie światowej (postanowienia traktatu wersalskiego).

- Ogromna przewaga militarna Niemców oraz zastosowana przez nich taktyka blitzkriegu.

- Doskonała taktyka wojenna, znakomicie wyszkolone załogi, świetni dowódcy i stratedzy wojskowi.

- Niezdecydowane działania podejmowane ze strony mocarstw Zachodnich, które ujawniły się jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Państwa Zachodnie bezczynnie przyglądały się zbrojeniom Niemiec, remilitaryzacji Nadrenii, Anschlussowi Austrii, przyzwoliły na aneksję Sudetów przez III Rzeszę. Polityka ustępstw spowodowała, że Hitler czuł się pewnie, to przekonanie dało mu wiarę w zwycięstwo i śmiałość w realizowaniu zbrodniczych planów. Choć już 3 września 1939 r. Wielka Brytania i Francja wypowiedziały wojnę Niemcom, to jednak nie podjęły żadnych działań, które mogłyby powstrzymać Hitlera. Do maja 1940 r. trwała na zachodzie "dziwna wojna".

- Bezwzględność żołnierzy Wehrmachtu. Na podbitych ziemiach Niemcy stosowali terror i niezwykle brutalną politykę represji.