Język polski
 
Słowa na start! 6 Podręcznik do kształcenia językowego cz. 1 (Zeszyt ćwiczeń)
 
Autorzy: Anna Wojciechowska, Agnieszka Marcinkiewicz
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2014
Wstaw w luki podane sformułowania. Następnie 4.5 gwiazdek na podstawie 8 opinii

Wstaw w luki podane sformułowania. Następnie

5 Zadanie

Drodzy Uczniowie,

dziękujemy za Wasz list z prośbą o pomoc w zorganizowaniu zabawy na zakończenie szkoły podstawowej. To, że postanowiliście się podjąć tak ambitnego zadania, jak przygotowanie balu, a przy tym zdajecie sobie sprawę, że bez wsparcia dorosłych może się to nie udać, świadczy o Waszej dużej dojrzałości i bardzo nam imponuje.

       Na zebraniu Rady Rodziców jednogłośnie zadecydowaliśmy, że zajmiemy się cateringiem oraz pomożemy Wam w utrzymaniu porządku podczas zabawy. Ponadto wybrani rodzice odwiozą do domów tych z Was, którzy nie mieszkają w pobliżu szkoły.

       Gratulujemy Wam wspaniałego pomysłu i życzymy, aby jego realizacja odbyła się bez żadnych przeszkód.

 

  • Kto jest nadawcą uzupełnionego przez Ciebie listu, a kto - adresatem? Nadawcą listu jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 426 w Poznaniu, adresatem natomiast jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 426 w Poznaniu. 
  • W jakim celu powstał ten list? List powstał, aby uzyskać pomoc Rady Rodziców w organizacji zabawy na zakończenie szkoły podstawowej.
  • Dzięki którym fragmentom wypowiedź tę można uznać za list oficjalny? Wypowiedź możemy uznać za list oficjalny przede wszystkim z powodu używanych w nim zwrotów grzecznościowych.

 

Przykładowy list, jaki mogli wysłać uczniowie do przewodniczącej Rady Rodziców:

 

  Thumb s.111.cw.5