Matematyka
 
Matematyka z pomysłem 5 (Podręcznik)
 
Autorzy: Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Ewa Malicka
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2015
Za 12 kg pomidorów ... 4.33 gwiazdek na podstawie 9 opinii

12 kg pomidorów kosztował 96 zł

czyli 1 kg kosztuje: 96zł:12 = 8 zł

 

Wyrażenie: 

Obliczenia: 

 

 

Odp. W kasie było 100zł