Matematyka
 
Brak innych książek z tego przedmiotu
 
Autorzy: Janowicz Jerzy
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2015
Dwa takie same batony i jedna guma do żucia 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii

Dwa takie same batony i jedna guma do żucia

11 Zadanie
12 Zadanie
13 Zadanie

2 batony i 1 guma kosztują 3 zł

1 baton i 2 gumy kosztują 2,40 zł

3 batony i 3 gumy kosztują 3 zł + 2,40 zł = 5,40 zł

1 baton i 1 guma kosztują 5,40 zł : 3 = 1,80 zł

1 baton kosztuje: 3 zł - 1,80 zł = 1,20 zł

1 guma kosztuje: 2,40 zł - 1,80 zł = 0,60 zł

 

Odpowiedź:

Baton kosztuje 1,20 zł, a guma kosztuje 0,60 zł.