Matematyka
 
Matematyka z kluczem 5. Podręcznik część 2 (Podręcznik)
 
Autorzy: Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Marcin Braun
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2013
Szynka kosztuje 28,50 zł za 1 kg, a ser żółty- 22 zł 3.89 gwiazdek na podstawie 9 opinii

Szynka kosztuje 28,50 zł za 1 kg, a ser żółty- 22 zł

1 Zadanie
2 Zadanie
3 Zadanie
4 Zadanie
5 Zadanie
6 Zadanie
7 Zadanie

30 dag= 0,3 kg

Waga szynki i waga sera stanowi 0,3  kilograma. Cena ich również będzie więc stanowiła 0,3 ceny za kilogram. Mnożymy zatem cenę za kilogram przez 0,3.

 

Koszt szynki:

  Thumb 5a.40

Koszt sera:

  Thumb 5b.40