Matematyka
 
Brak innych książek z tego przedmiotu
 
Autorzy: Jerzy Chodnicki , Mirosław Dąbrowski , Agnieszka Pfeiffer
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2014
Oblicz, ile zapłacono za zakupy. 4.5 gwiazdek na podstawie 10 opinii

Oblicz, ile zapłacono za zakupy.

1 Zadanie

a)

b)

c)

d)

e)

f)

`30 dag= 3/10 kg`

`3/10zl *18(zł)/(kg)= 3/5 * 9= 27/5= 5 2/5zl`

`5 2/5= 5 40/100= 5,4 zl`

g) 

`1/2zl * 6 3/1(zł)/(kg)0= 1/2 * 63/10=63/20= 3 3/20zl`  

`3 3/20 zl= 3 15/100zl=3,15zl`

 

`35 dag= 0,35`

`35/100kg*8(zł)/(kg)= 7/20 *8= 56/20=56/20= 28/10=2,8 zl`

 

3,15zł+2,8zł=5,95 zł

 

h)

`25/100kg * 13= 1/4(zł)/(kg) * 13= 13/4= 3 1/4zl`

`3 1/4zl= 3,25zl`

 

`8/10kg*19(zł)/(kg)= 152/10=15,2 zl`

 

`3,25zł+15,2zł=18,45zł`