Matematyka
 
Matematyka z kluczem 6. Zeszyt ćwiczeń cz. 2 (Zeszyt ćwiczeń)
 
Autorzy:
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2014
W której ofercie proszek jest najtańszy? Odpowiedź zaznacz zieloną pętlą. 4.2 gwiazdek na podstawie 10 opinii

W której ofercie proszek jest najtańszy? Odpowiedź zaznacz zieloną pętlą.

5 Zadanie
6 Zadanie

 

PIERWSZA OFERTA

600 g proszku kosztuje 6,40 zł, czwarte pudełko jest gratis. 

Za 4 pudełka proszku zapłacimy:   

4 pudełka ważą:    

2,4 kg kosztuje więc 19,20 zł, czyli 1 kilogram kosztuje:   zł

 

 

DRUGA OFERTA

3,6 kg proszku kosztuje 28 zł, więc 1 kilogram kosztuje:    zł, bo   

 

 

TRZECIA OFERTA

waga paczki i pudełka:    

cena paczki i pudełka razem: 24 zł

3 kg kosztują 24 zł, więc 1 kg kosztuje 24:3=8 zł

 

Cena za 1 kilogram proszku jest najniższa w drugim przypadku. 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedź:

Proszek jest najtańszy w ofercie drugiej.