Matematyka
 
Matematyka z kluczem 6. Zeszyt ćwiczeń cz. 2 (Zeszyt ćwiczeń)
 
Autorzy:
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2014
Zapisz odpowiednie działania i oblicz. a) ile zapłacimy za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg, (...) 4.31 gwiazdek na podstawie 16 opinii

Zapisz odpowiednie działania i oblicz. a) ile zapłacimy za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg, (...)

3 Zadanie
4 Zadanie

a) 

za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg:   zł

za 1,5 kg jabłek po 3 zł/kg:    zł

za 0,13 kg polędwicy po 25,40 zł/kg:   zł  zł

 

b)

  •  12:6=2 kg 

Za 12 zł można kupić 2 kg gruszek po 6 zł/kg. 

 

  •  

Za 12 zł można kupić 1,5 kg pomidorów po 8 zł/kg. 

 

  •    

Za 12 zł można kupić 0,96 kg winogron po 12,50 zł/kg. 

 

c)

  •  4:2=2 zł

1 kilogram jabłek kosztuje 2 zł. 

 

  •  4,50:1,50=3 zł

1 kilogram jabłek kosztuje 3 zł. 

 

  •    zł

1 kilogram jabłek kosztuje 2,50 zł.