Matematyka
 
Brak innych książek z tego przedmiotu
 
Autorzy:
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2014
Zapisz w tabeli, ile trzeba zapłacić za podaną ilość towaru. 4.77 gwiazdek na podstawie 13 opinii

Zapisz w tabeli, ile trzeba zapłacić za podaną ilość towaru.

1 Zadanie
2 Zadanie

a) 

1 kg                               -            2 zł

2 kg                                -           2·2zł=4 zł

1,5 kg                            -            3 zł

0,75 kg                          -           3zł:2=1,50 zł  (bo 1,5 kg:2=0,75 kg)

 

b) 1 kg - 5 zł

1,5 kg                             -         1,5·5zł=1·5zł+0,5·5zł=5zł+2,50zł=7,50 zł

0,1 kg                             -          0,1·5 zł=0,5 zł

0,2 kg                             -          0,2·5 zł=1 zł

20 dag=0,2 kg                -          1 zł

40 dag=0,4 kg                -          0,4·5 zł=2 zł

 

c) 1 kg                           -            23,50 zł

2 kg                               -             2·23,50zł=47 zł

2,5 kg                            -             47 zł+0,5·23,50zł=47zł+23,50zł:2=47zł+11,75 zł=58,75 zł

0,1 kg                            -             0,1·23,50 zł=2,35 zł

0,2 kg                            -             2·2,35 zł=4,70 zł

0,4 kg                            -             2·4,70 zł=9,40 zł

40 dag=0,4 kg               -             9,40 zł