Matematyka
 
Matematyka wokół nas 6 (Podręcznik)
 
Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2014
Zmieszano po 1 kilogramie cukierków: czekoladowych w cenie 19 zł za kilogram 4.63 gwiazdek na podstawie 8 opinii

Zmieszano po 1 kilogramie cukierków: czekoladowych w cenie 19 zł za kilogram

3 Zadanie
4 Zadanie
5 Zadanie
6 Zadanie
7 Zadanie
8 Zadanie
9 Zadanie

19+15+14=48

48:3=16 zł

B. 16 zl ponieważ to trzecia część sumy podanych cen.